Polskie powitanie w RAC Bydgoszcz

Polskie powitanie w RAC Bydgoszcz

Jednym z programów Rotary jest wymiana długoterminowa Rotary Youth Exchange, dzięki któremu co roku do Polski przyjeżdża kilkadziesiąt osób z różnych stron świata. Bydgoszcz jest jednym z miast goszczących studentów, a my jako Rotaract zawsze staramy się organizować z nimi różne projekty i wydarzenia.

W tym roku zaczęliśmy od powitania „w polskim stylu” – były pierogi ze skwarkami, mnóstwo ciast i sernik, który, jedynie z naszą niewielką pomocą, robili nasi goście! Wszystko było przepyszne – puste talerze mówiły same za siebie. Po smacznej uczcie zagraliśmy w kalambury, a studenci odgadywali hasła po polsku. Cały dzień był nie tylko niesamowitą okazją do poznania siebie nawzajem, ale też wysłuchania ciekawych historii związanych z pierwszymi dniami studentów w Polsce, oczekiwaniami, jakie mieli przed przyjazdem i jakie mają teraz.

Wykorzystaliśmy ten czas również na planowanie nowego roku, uwzględniając oczywiście pomoc studentów wymiany. Wszystkie kluby, które mają w swoich miastach program wymiany młodzieżowej, zachęcamy do współpracy z młodzieżą przyjeżdżającą do Polski. Wspólne projekty dają mnóstwo zabawy, zmieniają spojrzenie na świat i sprawiają, że angażowanie się w działalność w klubach Rotaract wydaje się atrakcyjniejsza.

RAC Bydgoszcz